Background
05 Haziran 2020 İtalya'dan Türk Sağlık Personeline Teşekkür Yemeği

Odamız; İtalya İstanbul Başkonsolosluğu öncülüğünde, İtalya’nın salgın ile mücadelesine destek olmak için 1 Nisan tarihinde tıbbi malzemeler bağışlayan Türkiye’ye ve COVID-19 pandemisi ile mücadelede ön saflarda yer alan sağlık personeline teşekkür mahiyetinde 05 Haziran 2020 tarihinde İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde bir teşekkür ziyareti ve yemeği düzenlemiştir.

Özel İtalyan Lisesi, Prysmian Group ve Recordati S.p.A.’nın işbirliği ve Carlo Bernardini Catering & Event ile Eataly Restoran’ın katkıları ile düzenlenen yemek dünyaca ünlü İtalyan şefler Carlo Bernardini ve Claudio Chinali’nin hazırladığı birbirinden leziz İtalyan yemeklerinden oluşmuştur.

02 Haziran tarihinde 74’üncü yıldönümü kutlanan İtalya Cumhuriyet Bayramı’ndan hemen birkaç gün sonra 5 Haziran’da gerçekleşen ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Sait Gönen, İtalya İstanbul Başkonsolosu Elena Sgarbi ile Odamız Başkanı Livio Manzini’nin hazır bulunduğu etkinliğimizde Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Türkçe Tıp Binası Ekrem Kadri Unat Anfisi’ndeki konuşmaların ardından hazırlanan yemekler Covid Servislerine dağıtılmıştır.